Januar.
Krajem januara, završili smo snimanje novog albuma. Posle koncerta u „Pioniru“, Edi Grant je svratio u studio i pevao u pesmi „Amsterdam“.
BORA I EDI PRED SNIMANJE “AMSTERDAMA”, 1986.
4. februar.
Objavljen je album „Osmi nervni slom“. Iz neobjašnjivih razloga, album je postao česta meta napada raznih besposlenih ljudi. Na radio-stanicama zabranjivano je od dve do osam pesama, a u nekim gradovima moglo se zaključiti da Riblja čorba uopšte nije objavila album. Pored Edija Granta, na albumu su gostovali: Ana Kostovska (skopska glumica, inače član grupe Bastion), koja je pevala prateće u pesmi “Prokleto sam”, i Jovan Maljoković, koji je svirao sax-deonice u pesmi “Jedan čovek”. Tiraž ploče je dostigao 170 hiljada kopija.
8. mart.
Na „Rock uranku“ u sarajevskoj „Skenderiji“ gledalo nas je deset hiljada ljudi. Posle toga počela je velika promotivna turneja albuma ”Osmi nervni slom”.
21. mart.
Rasprodali smo halu „Pionir“ u Beogradu. Tako smo definitivno potvrdili trijumfalni „comeback“.
RIBLJA ČORBA, HALA PIONIR 1986.
31. maj.
Nastupom u okviru manifestacije „Noga pomirenja“ u Zagrebu završen je prvi deo turneje Riblje čorbe.
6. jun.
Koncertom u Rovinju počela je letnja turneja.
Jun – avgust.
Obišli smo Hercegovinu, Crnu Goru i primorje.
27. novembar.
Posle povrede tetive braneći gol ekipe Delirijum Tremens u malom fudbalu Bora je morao da okači kopačke o klin i tako prekine plodnu spostsku karijeru. Zbog toga smo morali da odustanemo od provere novih pesama na živim svirkama.
BORA SA POVREĐENOM NOGOM, 1986.
Decembar.
U Studiju 13 Radio Beograda grupa je prvi put u svojoj istoriji snimila demo-snimke novih pesama.
13. decembar.
Na finalnoj večeri MESAM-a Ribljoj čorbi je uručena nagrada za rock-grupu godine, Bori nagrada za kompozitora godine, a Miši nagrada za hit godine – „Amsterdam“.
SAVA CENTAR, DODELA NAGRADA MESAM-a, 1986.
26. decembar.
U Studiju 5 PGP RTB-a počelo je snimanje novog albuma Riblje čorbe. Producent je opet bio Kornelije Kovač a snimatelji Rade Ercegovac i Zoran Ivković.